top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıTuba Arabali Turgutlu

Kas ağrılarıma veda ederken…

Sağlıklı olma halini deneyimlemek isteyenler bir arayış içersinde oluyor… Benim de arayışım böyle başladı. Lise ve sonrasında yoğun sınav stresi, masa başında oturma ile ağrılarım başladı. Önce basket oynama seansları yaptım. metal kıyafet askısı ile pota, çoraplardan yumuşak sessiz bir top yapıp ders molalarını değerlendirirdim. Klasik müzik eşliğinde çalışma da iyi gelmişti. Sonra üniversite öğrencisi olduğum zamanlar, yine tıp fakültesinin zaman zaman stresli yoğun çalışma temposu ile birlikte sırt ağrılarım vardı. Bisiklet aldım. Okula hava iyi oldukça bisikletle gidip geliyordum. Bana çok iyi gelmişti. Fizik tedavi de almıştım bir defaya mahsus. Artık üniversite de dersler bitmişti. Mezun olmuştum. Bir de uzmanlık telaşı olmuştu hayatımda… Bilinçaltı teknikleri ile ilk bu zamanlarda tanıştım. Meditasyon , küçük hipnoz seansları, öğrenme teknikleri… Asistan doktorluk herhalde hayatımın en zorlu dönemlerindendi özellikle ilk yıllarda kendimi tanıyamaz oldum. Çalışma saatleri çok yıpratıcı olmuştu. Ciddi bir tempo gerektiriyordu… Çevrenin sosyolojik, psikolojik etkisi altında kendimi kötü hissediyordum. Benden kıdemli asistanların uyarıları, bir kısım hocaları hastalarla ilgili veya kendi çalışma şekilleriyle ilgili streslerine maruz kaldım. Bu dönemde evlendim. Sağlık sorunlarım başladı. Kas ağrıları, egzama döküntüleri oldu. Bu içinde olduğum yoğun tempolu durumlar. Sağlıklı olmaya niyet ediyorum. Egzema için kortizonlu ilaçlar kullanıyordum. Fayda oluyor fakat bırakınca hemen geri geliyordu. Özel yapım karışımlar kullandım… Yine geçip geri geliyordu. Sonra kızım dünyaya geldi. Bu arada çalışmadım, stresten uzak kaldım. Egzemalarım büyük ölçüde geçti. Bebeğim 6 aylık olduğunda çalışmaya başladım. Yine şikayetlerim yavaş yavaş geri gelmeye başladı.

Hayatımda değişiklikleri, yenilikleri merak ve heyecanla karşılamışımdır. Kızımla yaşadığım değişim ruhsal ve enerjisel olarak bambaşka oldu. Kendimi daha iyi tanımaya başladım. Kendini tanıma yolculuğu fiziksel hastalıklara da bakış açısını değiştiriyor. Bu dönemde emotionel freedom technic = duygulardan özgürleşme tekniği ile karşılaştım. Bilinçaltı kodlarını tanıma ve öze yolculuk…

Şikayet kültüründen gerçek anlamda şükür kültürüne geçiş…. Akışta olmak, kabulde olmak be alan açmak…

Ve ikinci kızımla bu dönüşüm farklılaşma devam etti. Şimdi de devam ediyor. Bioenerjiyle tanışma… Bütüncül tıbba daha sıcak bakmaya başladım… Beslenmenin hayatımızdaki önemini daha da iyi anlamaya başladım. Ne yiyorsak oyuz… Beslenmemden çıkarmam gereken bazı şeyleri çıkardım. Eklemem gereken bazı şeyleri ekledim. Tabi biliyorum zamanın ve koşulların böyle olduğu bir çağdayız. Takviyelere gereksinim artıyor. Toprak eski toprak değil hava desen o da öyle…. Su apayrı bir mevzu…. Sevgi muhabbet desen yine uzaklaşıyoruz Birbirimizden…. Onemore ürünleriyle tanıştım. İyiki de tanıştım. Yapıştırıyorum içim rahat… Hem psikolojik hem fizyolojik etkileriyle benim olmazsa olmazım. Şimdi sporla, stres azaltıcı aktivitelerle ve onemore ürünleriyle şikayetlerimden kurtuldum.


21 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


Yazı: Blog2_Post
bottom of page